Czytasz dzięki

Awans Polaka w Standard Chartered

opublikowano: 08-04-2020, 22:00

Cezary Piekarski, który w warszawskim biurze Standard Chartered kierował obszarem ochrony przed złośliwym oprogramowaniem oraz technologii i innowacji, został dyrektorem globalnego pionu cyberobrony i zarządzania zagrożeniami banku.

Odpowiada za bezpieczeństwo infrastruktury IT oraz sieci, ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, monitoring i analitykę bezpieczeństwa oraz nadzór nad centrum operacji bezpieczeństwa, które działa 24/7/365. Kieruje zespołem ekspertów w Singapurze, Malezji, Indiach, Polsce i Wielkiej Brytanii.

W warszawskim centrum Standard Chartered zespół do spraw cyberbezpieczeństwa powstał 15 miesięcy temu i liczy ponad 100 osób. Odpowiada m.in. za ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, wykrywanie zagrożeń, testy penetracyjne, zarządzanie tożsamością i dostępami, zarządzanie ryzykiem i kontrolę, analizy śledcze oraz centrum operacji bezpieczeństwa.

— Mamy w tej chwili jeden z najsilniejszych, o ile nie najsilniejszy zespół do spraw cyberbezpieczeństwa w Polsce. Planujemy dalszy rozwój centrum kompetencyjnego, opierając się na polskich specjalistach — mówi Mark Strange, globalny szef pionu bezpieczeństwa technologicznego w Standard Chartered.

Trwa rekrutacja m.in. do nowo powstającego zespołu odpowiedzialnego za ochronę danych oraz tzw. Purple Team, jednego z trzech obszarów dbających o odporność na cyberataki. Pozostałe to Red Team (testuje efektywność zabezpieczeń, identyfikuje luki) i Blue Team (odpowiada za ochronę przed realnymi atakami i symulacjami Red Teamu). Oba już działają w Warszawie. Purple Team zestawia taktyki obronne stosowane przez Blue Team z zagrożeniami zidentyfikowanymi przez Red Team, by stworzyć skuteczną ochronę.

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane