Axel Springer tanieje najmocniej od roku

Marek DruśMarek Druś
opublikowano: 2019-03-07 11:04

Akcje Axel Springer tanieją po tym jak władze niemieckiego koncernu medialnego zapowiedziały pogorszenie wyniku operacyjnego w 2019 roku.

Spółka tłumaczy spodziewane pogorszenie wyniku operacyjnego wyższym odpisami wartości aktywów i amortyzacją.

Notowania Axel Springer przez ostatni rok

Akcje spółki taniały nawet o 7,1 proc. pomimo zapowiedzi podwyższenia dywidendy. W 2018 roku zysk netto Axel Springer spadł o prawie 45 proc. do 208,4 mln EUR, ale skorygowany zysk na akcję wzrósł o 5,1 proc. do 2,73 EUR. Przychody wzrosły o 4,1 proc. do 3,18 mld EUR. Skorygowana EBITDA wzrosła o 14,3 proc. do 738,9 mln USD, co dało jej marżę na poziomie 23,2 proc.

Niemiecki koncern zapowiedział, że spodziewa się jednocyfrowego wzrostu przychodów w 2019 roku. Skorygowany zysk na akcję ma utrzymać się na poziomie z 2018 roku lub spaść jednocyfrowo.