Azja: inwestorzy znów sprzedawali akcje eksporterów

Marek Druś
opublikowano: 06-08-2002, 09:19

Dane wskazujące na spadek aktywności sektora usług w USA popsuły nastroje azjatyckich inwestorów. Na wszystkich rynkach regionu wyprzedawano akcje eksporterów. W dół poszły ceny papierów producentów elektroniki i spółek motoryzacyjnych.

Indeks giełdy tokijskiej spadł do najniższego poziomu od sześciu miesięcy, głównie za sprawą wiadomości z USA. W poniedziałek podano, że wskaźnik aktywności sektora usług spadł w lipcu drugi miesiąc z rzędu. Japońscy inwestorzy sprzedawali akcje m.in. Sony, Toyoty i Nissana, które znaczną część wyniku sprzedaży realizują na amerykańskim rynku. Staniały również akcje spółek branży elektronicznej, m.in. Advantest i Tokyo Electron, do czego przyczyniła się poniedziałkowa wyprzedaż akcji branży na Nasdaq.

Na giełdzie koreańskiej inwestorzy pozbywali się akcji Samsung Electronics, jednego z największych eksporterów i producentów sprzętu elektronicznego. Spadła również cena papierów Posco, drugiego na świecie producenta stali.

Na giełdzie w Hongkongu zanotowano zwiększoną podaż akcji spółek z branży komórkowej i komputerowej. Staniały miejscowe blue chipy, m.in. China Mobile, jeden z największych chińskich operatorów komórkowych, i Legend Holdings, największy chiński producent komputerów. Spadł również kurs Li & Fung, jednego z największych miejscowych pośredników handlu tekstyliami.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Azja: inwestorzy znów sprzedawali akcje eksporterów