Azja: na giełdach panowały mieszane nastroje

opublikowano: 15-01-2003, 08:51

Na azjatyckich giełdach panowały w środę mieszane nastroje. W Tokio i Hongkongu główne indeksy wzrosły. Giełda koreańska zakończyła notowania niewielkim spadkiem.

Na giełdzie w Tokio od kilku sesji najchętniej handlowanymi papierami są akcje NTT Do Co Mo. Największy japoński operator komórkowy przekazuje niema codziennie dobre wiadomości. We wtorek po sesji ujawnił znaczny wzrost liczby abonentów korzystających z usługi przesyłania zdjęć przez komórkę. Akcje NTT Do Co Mo zdrożały, podobnie jak papiery jego spóki-matki, NTT. Popytem cieszyły się również w środę akcje Murata Manufacturing, największego na świecie dostawcy kondensatorów dla branży komórkowej. Zdrożały także papiery Sharpa, drugiego na świecie producenta wyświetlaczy krystalicznych.

Wśród przecenionych w środę papierów znalazły się akcje spółek z branży półprzewodnikowej. Powodem była zapowiedź Intela znacznego ograniczenia wydatków kapitałowych oraz słabszej sprzedaży w pierwszym kwartale. W dół poszły ceny papierów Advantest i Tokyo Electron, które dostarczają urządzenia do produkcji chipów.

Na giełdzie koreańskiej spadła cena akcji Samsung Electronics, największego na świecie producenta pamięci komputerowych i Trigem Computer, trzeciego na świecie producenta PC-tów.

Na giełdzie w Hongkongu największym popytem cieszyły się akcje operatorów portów. W górę poszedł kurs papierów m.in. Hutchison Whampoa. Popyt na akcje spółek wywołała wiadomość o 13 proc. wzroście liczby kontenerów przeładowanych przez Kwai Chung. Analitycy uważają, że jest to sygnał ożywienia chińskiego eksportu, co dobrze zwiastuje operatorom portów.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Azja: na giełdach panowały mieszane nastroje