Azja odbija się po przecenie

MWIE, Bloomberg
opublikowano: 17-12-2010, 09:36

Notowania na rynkach dalekowschodnich odbiły się dzisiaj po dwudniowej przecenie, a rynek w górę ciągnęły notowania banków i spółek z sektora technologicznego.

Hang Seng zwyżkował o 0,2 proc., a Nikkei 225 i Shanghai Composite straciły po około 0,1 proc. 0,4 proc. zyskał panazjatycki wskaźnik MSCI Asia Pacific.

- Widzimy stopniowe ożywienie w światowej gospodarce. Obawy o kłopoty budżetowe Europy pozostaną, bo to nie jest problem, który można rozwiązać z dnia na dzień – komentował Hiroichi Nishi, zarządzający portfela akcji w tokijskim Nikko Cordial Securities.

Dalsza poprawa na amerykańskim rynku pracy wspomagała kursy producentów elektroniki. O blisko 2 proc. zwyżkował Samsung Electronics. W przyszłym roku spółka zamierza podwoić sprzedaż smartphone’ów. Sharp Corp., największy w Japonii producent ekranów ciekłokrystalicznych zyskał ponad 2 proc. Jak pokazały wczorajsze dane, liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych była w USA najmniejsza od trzech tygodni.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, Bloomberg

Polecane