Azja: „Spokój w Fukushimie to dalsze wzrosty”

MWIE, Bloomberg
opublikowano: 25-03-2011, 09:57

Akcje spółek notowanych w Azji zyskiwały na  wartości drugi dzień z rzędu, a cały tydzień zamknęły wzrostem największym od  listopada.

- O ile nie nadejdą złe informacje z Fukushimy, można oczekiwać, że inwestorzy nadal będą dokupywać akcje - komentował Toshiyuki Kanayama, analityk tokijskiego Monex Inc.

Hang Seng zwyżkował o 1,1 proc., tyle samo zyskał Shanghai Composite, a panazjatycki indeks MSCI Asia Pacific wzrósł o 0,7 proc.

Akcje w Tokio podrożały o ponad 1 proc., a rynek do góry ciągnęły spółki związane z sektorem budowlanym. Papiery Komatsu, drugiego co do wielkości producenta maszyn budowlanych na świecie, podrożały o 4,7 proc. Inwestorzy płacili za nie najwięcej od 32 miesięcy.

Bank of China, trzeci co do wielkości pożyczkodawca w Chinach, zyskał prawie 3 proc. Spółka poinformowała o 29 – proc. wzroście zysku netto za ostatni rok, większym niż oczekiwali analitycy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu