Azotowe trio pod lupą

opublikowano: 31-07-2017, 22:00

Krystian Brymora, analityk DM BDM, zaktualizował rekomendacje dla trzech spółek z Grupy Azoty. Zalecenie „kupuj” obowiązuje dla Puław (poprzednio „akumuluj”), ale cena docelowa została obniżona z 239 do 226 zł.

Kurs spółki przez ostatnie trzy miesiące wzrósł o 11 proc., do 196 zł. Analityk DM BDM podkreśla, że akcje są notowane z 20-procentowym dyskontem do akcji Azotów i Polic. Pierwsze radzi akumulować (poprzednia rekomendacja brzmiała „redukuj”), a cenę docelową wyznaczył na 80,4 zł. — Od ponad czterech lat segment tworzyw obciążał wyniki grupy, ponosząc prawie 190 mln zł skumulowanej straty EBITDA. Dzięki zdecydowanej poprawie koniunktury biznes ten w samym pierwszym kwartale 2017 r. wypracował około 66 mln zł EBITDA (najwięcej od czwartego kwartału 2011 r.). Dodatkowo spółka pochwaliła się rekordowym wynikiem EBITDA w chemii na poziomie 99 mln zł. W drugim kwartale otoczenie w tworzywach i chemii było jeszcze lepsze, a koszt gazu nie przeszkadzał spółce tak jak na początku roku. Grupa weszła w okres niskiej bazy wynikowej, przez co dynamiki wzrostu EBITDA w kolejnych kwartałach powinny być imponujące — napisano w uzasadnieniu. Krystian Brymora nie zmienił natomiast rekomendacji dla Polic („trzymaj”), a cenę docelową podniósł tylko nieznacznie — z 21,3 do 22,4 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu