Azoty Tarnów czasowo wstrzymują produkcję chloru

PAP
14-11-2008, 14:46

Zakłady Azotowe Tarnowie SA od połowy tego miesiąca tymczasowo wstrzymują wytwarzanie chloru. Związane jest to z ograniczeniem rynkowego zapotrzebowania na ten produkt.

äReagujemy na sytuację na rynku. Ponieważ nasi odbiorcy ograniczyli swoje zapotrzebowanie, czasowo wstrzymujemy produkcję na instalacji chloru. Produkcja zostanie wznowiona, kiedy pojawią się kolejne zamówienia, co będzie zależeć od sytuacji naszych odbiorcówö ľ poinformował w piętek rzecznik Azotów Tarnów, Jerzy Jurczyński.

Połowa z około 80 pracowników zatrudnionych przy produkcji chloru zostanie przeniesiona na inne wydziały produkcyjne lub w okresie postoju wykorzysta zaległe urlopy. Reszta, odpowiedzialna za utrzymywanie gotowości technologicznej instalacji, nadal będzie wykonywać swoje obowiązki.

Rzecznik przypomniał, że zgodnie ze strategią spółki na najbliższe lata, docelowo planowana jest całkowita likwidacja wytwórni chloru i wyjście z tego segmentu produkcji. Firma zamierza się skoncentrować na produkcji nawozów, kaprolaktamu i tworzyw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Chemia / Azoty Tarnów czasowo wstrzymują produkcję chloru