Aztec na fali akwizycji

ANP
opublikowano: 03-08-2011, 00:00

Dwa przejęcia dopięte, trzecie negocjaowane. Spółka liczy też na znaczący kontrakt.

Dwa przejęcia dopięte, trzecie negocjaowane. Spółka liczy też na znaczący kontrakt.

Aztec International z NewConnect, producent i dystrybutor akcesoriów budowlanych (np. wkrętów i podkładek uszczelniających), ma umowę z amerykańską Hamade LLC na przejęcie 100 proc. udziałów w branżowych firmach dystrybucyjnych: Aztec (Wielka Brytania) i Aztec Dichtscheiben (Niemcy). W zamian za udziały podmiot ten obejmie ponad 291 tys. akcji Aztecu. Cenę emisyjną ustalono na 12 zł za sztukę.

— Wyniki będziemy konsolidować od III kwartału. Przejęte spółki są rentowne, ale mniejsze od naszej — mówi Marek Ciulis, prezes Aztecu.

Tylko dzięki tej akwizycji tegoroczne przychody grupy mają wzrosnąć minimum o 30 proc. (jednostkowa sprzedaż Azteka na koniec 2010 r. wyniosła 10,2 mln zł).

Władze firmy liczą na poprawę rentowności m.in. poprzez wspólną strategię sprzedaży (ma dać globalne oszczędności) i budowę wspólnego centrum logistycznego na obrzeżach Poznania. Pieniądze na inwestycję będą pochodzić ze sprzedaży działki w pobliżu stadionu w tym mieście.

— Negocjujemy z potencjalnymi nabywcami. Wartość transakcji powinna pokryć koszty zakupu działki i budowy hali produkcyjnej — mówi Rafał Cędrowski, dyrektor finansowy.

Wyniki może też podbić negocjowany kontrakt o znacznej wartości na dostawę akcesoriów. W lipcu spółka chwaliła się zdobyciem rekordowego (700 tys. EUR) zlecenia od międzynarodowego dystrybutora.

W dalszych planach jest następna akwizycja firmy z branży akcesoriów budowlanych. Tym razem spoza Europy. Rozmowy trwają. Przejęcie ma sfinansować emisja nowych akcji o wartości kilkunastu milionów złotych. Dojdzie do niej przy przejściu Aztecu na główny parkiet GPW.

— W najbliższym czasie zaczniemy prace nad prospektem. Chcieliśmy zmienić parkiet w tym roku, ale obserwujemy nastroje na rynkach kapitałowych i nie wykluczamy, że jeszcze wstrzymamy proces na pewien czas — dodaje Rafał Cędrowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu