IAR: nowy szef ARiMR sporządzi bilans otwarcia

opublikowano: 08-07-2003, 09:37

Nowy szef Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Wojciech Pomajda powiedział w Sygnałach Dnia, że w najbliższym czasie przygotuje "bilans otwarcia", ale bez oceny dotychczasowej działalności Agencji. W bilansie tym chce określić prace Agencji do jak najszybszego wykonania.

Wojciech Pomajda powiedział, że chce prowadzić szerokie konsultacje zarówno z gremiami politycznymi i ze wszystkimi klubami parlamentarnymi, jak i ze związkami i organizacjami rolniczymi oraz ośrodkami doradztwa rolniczego. Zapewnił, że zrobi wszystko, by do rolników docierała pełna informacja o działaniach Agencji.

Wojciech Pomajda zapowiedział, że organizowane będą szkolenia dla rolników. We wrześniu i październiku przeszkolonych ma zostać - wedłu wstępnego planu - po 3-4 rolników z każdej wsi w Polsce. W kolejnych miesiącach - do marca przyszłego roku - będą prowadzone szkolenia w 40 tysiącach sołectw dla wszystkich rolników, zainteresowanych dopłatami bezpośrednimi po wejściu Polski do Unii Europejskiej.

IAR:

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / <b>IAR:</b> nowy szef ARiMR sporządzi bilans otwarcia