ISB: Polska potrzebuje restrukturyzacji i obniżki stóp - BCC

Przemek Barankiewicz
04-03-2002, 13:54

Najlepszym wariantem ożywienia polskiej gospodarki to jednoczesna restrukturyzacja polskiego przemysłu, przyśpieszenie prywatyzacji i restrukturyzacja wydatków socjalnych państwa, których obecny poziom - najwyższy na świecie - to ok. 20% PKB, co pozwoliłoby na obniżenie stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej (RPP), powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej prezes Business Center Club (BCC) Marek Goliszewski.

„Dzięki tym procesom RPP będzie mogła obniżyć stopy procentowe, które z kolei pozwolą na obniżenie ceny kredytu. Ten trafi do przedsiębiorstw i pobudzi produkcję, zatrudnienie, itd.” – powiedział Goliszewski.

Goliszewski podkreślił też, że przedsiębiorcy zrzeszeni w BCC z dezaprobatą odnoszą się do działań w parlamencie.

„To przekracza granice dobrego wychowania (...). To jest absolutnie niedopuszczalne po dziesięciu latach transformacji gospodarczej” – podsumował.

Podczas piątkowej debaty sejmowej na temat roli RPP i Narodowego Banku Polskiego (NBP), z udziałem m.in. ministra finansów Marka Belki i prezesa NBP Leszka Balcerowicza padały z ław poselskich osobiste obelgi pod adresem szefa banku centralnego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / <b>ISB</b>: Polska potrzebuje restrukturyzacji i obniżki stóp - BCC