ISB: stopa bezrobocia w krajach OECD na poziomie 6,7%

opublikowano: 07-05-2002, 17:22

Stopa bezrobocia w krajach OECD utrzymała się w marcu na poziomie 6,7%, co oznacza wzrost o 0,5% w stosunku do lutego zeszłego roku - podało biuro prasowe OECD.

W strefie euro, stopa bezrobocia w marcu pozostała na poziomie 8,4%, czyli na poziomie o 0,1% wyższym niż rok wcześniej. W Stanach Zjednoczonych stopa bezrobocia wzrosła do 5,7% z 5,5% na koniec stycznia 2002 i pozostawała na poziomie o 0,5 punktu procentowego wyższym niż rok wcześniej.

Stopa bezrobocia w Japonii spadła w tym okresie do poziomu 5,2%, ale w stosunku rocznym wzrosła o 0,5 punktu procentowego.

W ujęciu rok do roku stopa bezrobocia we Francji wzrosła do 9,1% z 8,6%, w Niemczech do 8,1% z 7,8%, zaś w Kanadzie do 7,7% z 7,0%.

Stopa bezrobocia w Polsce w marcu pozostała na poziomie 18,1%.

W krajach OECD stopa bezrobocia jest obliczana zgodnie z definicja ustaloną na 13 Konferencji Statystyków Pracy. Zgodnie z tą definicją, osobą bezrobotną jest osoba w wieku produkcyjnym pozostająca bez pracy, zdolna pracować i podejmująca odpowiednie kroki w celu znalezienia pracy.

W skład OECD wchodzą kraje Unii Europejskiej (15), Kanada, USA, Australia, Japonia, Korea, Nowa Zelandia, Czechy, Węgry, Norwegia, Polska i Szwajcaria.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / <b>ISB</b>: stopa bezrobocia w krajach OECD na poziomie 6,7%