Bądź mistrzem dla ucznia

MK
opublikowano: 12-09-2008, 00:00

Trener ma motywować, inspirować, wskazywać nowe perspektywy. I stworzyć podopiecznemu przestrzeń do rozwoju. Jak to robić?

Trener ma motywować, inspirować, wskazywać nowe perspektywy. I stworzyć podopiecznemu przestrzeń do rozwoju. Jak to robić?

Pomocny może się okazać podręcznik dla szkoleniowców, HR-owców i menedżerów dr. Angusa McLeoda. Autor przestudiował różne metody coachingu, wybrał ich najlepsze elementy i na tej podstawie zbudował spójną koncepcję. Dotyczy ona m.in. komunikacji interpersonalnej, rozwiązywania konfliktów i zarządzania emocjami.

W poradniku "Mistrz coachingu" (wydawnictwo Helion) jest też miejsce na kodeks etyczny i metodologię pracy trenera. Ponieważ żyjemy w erze internetu, nie brakuje także wprowadzenia do e-mentoringu, choć McLoad nie ma wątpliwości, że nic nie zastąpi osobistego kontaktu ucznia z mistrzem.

Prawdziwy trener ma w swoim życiu zawodowym okazję obserwować takie cuda, jak przemiana malutkiej poczwarki w motyla. Cuda te jednak możliwe są tylko dzięki głębokiej wiedzy i doskonałemu warsztatowi szkoleniowemu. Co jest chyba najlepszym argumentem za sięgnięciem po książkę amerykańskiego coacha.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu