BAH będzie prowadzić wypożyczalnie aut

opublikowano: 21-02-2019, 07:25

Spółka zależna British Automotive Holding podpisała 5-letnią umowę franczyzową z firmą SurPrice Rent A Car. W jej ramach prowadzona będzie działalność wypożyczalni aut w Polsce.

Od 1 marca tego roku będą funkcjonowały oddziały na lotniskach w Warszawie,

Modlinie, Krakowie, Gdańsku i Katowicach oraz poza terenem lotnisk w Warszawie i Białymstoku.

Według umowy, BAH ma możliwość rozszerzenia działalności na inne porty lotnicze lub miasta w Polsce na zasadzie wyłączności. SurPrice Rent A Car, oprócz marki, użyczy BAH know-how w zakresie prowadzenia i rozwoju sieci.

- Podpisana umowa to pierwszy efekt prac zarządu dotyczących przeglądu opcji strategicznych dla Grupy. W związku ze zbliżającym się terminem zakończenia umowy importerskiej z koncernem JLR, intensywnie szukamy możliwości rozwoju i dywersyfikacji biznesu o perspektywiczne obszary synergiczne z naszą zasadniczą działalnością – komentuje Mariusz Książek, prezes British Automotive Holding.

- W rozwoju sieci wypożyczalni chcemy skupić się szczególnie na lokalizacjach lotniskowych, ponieważ dają one dostęp do coraz szerszego grona klientów podróżujących zarówno służbowo, jak i prywatnie. Dzięki zleceniom pozyskanym w ramach franczyzy nasze oferty będą już teraz widoczne na ponad 25 stronach internetowych, prowadzonych przez 14 brokerów – mówi dyrektor zarządzający powołanej spółki - Grzegorz Czarnecki, wcześniej przez kilkanaście lat zaangażowany w zarządzanie sprzedażą wynajmu długoterminowego jednego z liderów rynku.

Obecnie SurPrice posiada wypożyczalnie w niemal 30 krajach w Europie i Ameryce Północnej. Najwięcej punków funkcjonuje w typowo wakacyjnych lokalizacjach nad basenem Morza Śródziemnego i Morza Czarnego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu