Balcerowicz: nie będzie negocjacji ws. wysokości stóp

Administrator
09-01-2002, 13:08

Prezes NBP i przewodniczący RPP Leszek Balcerowicz zapowiedział przed spotkaniem z przedstawicielami rządu, że Rada nie zamierza negocjować w jego trakcie wysokości stóp procentowych, poinformowała Polska Agencja Prasowa. - Nie przychodzimy tutaj, żeby negocjować wysokość stóp procentowych, bo to nie mieści się w ramach Konstytucji.

Prezes NBP i przewodniczący RPP Leszek Balcerowicz zapowiedział przed spotkaniem z przedstawicielami rządu, że Rada nie zamierza negocjować w jego trakcie wysokości stóp procentowych, poinformowała Polska Agencja Prasowa.

- Nie przychodzimy tutaj, żeby negocjować wysokość stóp procentowych, bo to nie mieści się w ramach Konstytucji. Przychodzimy, aby powstrzymać niebezpieczny proces konfrontacji, który nie przez nas został uruchomiony – powiedział przed rozpoczęciem rozmów Balcerowicz.

Ze strony Rady w spotkaniu wezmą udział: Leszek Balcerowicz, Jerzy Pruski, Dariusz Rosati, Bogusław Grabowski, Grzegorz Wójtowicz i Wiesława Ziółkowska.

Stronę rządową będą reprezentować: premier Leszek Miller, wicepremierzy Marek Belka, Marek Pol i Jarosław Kalinowski, minister pracy Jerzy Hausner i minister gospodarki Jacek Piechota.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Administrator

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Balcerowicz: nie będzie negocjacji ws. wysokości stóp