Balcerowicz zapowiada plan

PAP
opublikowano: 20-01-2010, 14:49

W ciągu najbliższych tygodni środowiska fachowców ekonomicznych przy udziale Forum Obywatelskiego Rozwoju przygotują plan minimum dla uzdrowienia finansów publicznych - zapowiedział w środę w  Poznaniu prof. Leszek Balcerowicz.

"Jestem przekonany, że one to zrobią i robią z udziałem Forum Obywatelskiego Rozwoju i przedstawią ten program poprzez media wszystkim ośrodkom politycznym, od których zależą finanse publiczne tj. koalicji, prezydentowi oraz opozycji" - dodał. Ekonomista liczy, że merytoryczna debata wokół takiego planu doprowadzi do tego, że ewentualny sprzeciw będzie szkodził "hamulcowym" zmian w gospodarce.

"Trzeba, żeby ten, co ma nogę na gazie (rząd - przyp. PAP) nacisnął, a ten, co ma nogę na hamulcu zdjął nogę z hamulca (Balcerowicz mówił to w kontekście prezydenta-PAP). To jest niezbędne, bo wokół tego programu minimum, który będzie opracowany, potrzebna jest mobilizacja" - powiedział Balcerowicz.

Balcerowicz gościł w Poznaniu na II Dniach Uniwersytetu Ekonomicznego. Studenci mogli wysłuchać jego wykładu oraz przysłuchać się debacie wybitnych ekonomistów na temat 20- lecia polskiej transformacji. W piątek w ramach tej imprezy tytuł doktora Honoris Causa poznańskiej uczelni otrzyma prof. Stanisław Gomułka. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane