Baltic Park Molo blisko startu

MAS
opublikowano: 10-07-2012, 00:00

Zdrojowa Invest wybrała projekt kompleksu hotelowego Baltic Park Molo, który wybuduje w Świnoujściu.

W rozstrzygniętym w maju konkursie organizowanym przez Zdrojową Invest i Stowarzyszenie Architektów Rzeczpospolitej Polskiej wyróżnione zostały trzy projekty. Po konsultacjach ze wszystkimi projektantami inwestor ostatecznie zdecydował się na budowę według projektu warszawskiego biura Płaskowicki & Partnerzy Architekci.

Harmonogram inwestycji jest bardzo napięty, jeszcze na przełomie lipca i sierpnia 2012 r. rozpocznie sie komercjalizacja, a na koniec tego lub na początku przyszłego roku ruszą prace budowlane przy piewszym etapie kompleksu.

W pierwszej kolejności powstanie czterogwiazdkowy hotel (400 apartamentów condo na sprzedaż i wynajem) wraz z pasażem, w którym znajdą się strefa spa & wellness, aquapark i centrum konferencyjne. Równocześnie wzdłuż tego pasażu powstanie publiczna około 150-metrowa promenada prowadząca na plażę.

Następnie zbudowany zostanie hotel pięciogwiazdkowy z około 200 pokojami i apartamentami. W kolejnych etapach powstaną dwa budynki apartamentowo-usługowe przy promenadzie, a zwieńczeniem inwestycji będzie pierwsze w Świnoujściu molo, budowane przez Zdrojową wspólnie z miastem. Planowany termin zakończenia całej inwestycji to 2018 r., a szacowany koszt to 200-250 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu