BAML: rentowność obligacji najniższa od 120 lat

opublikowano: 09-08-2019, 14:24

Bank of America Merrill Lynch poinformował, że szacując w oparciu o średnie rentowności obligacji z wybranej grupy krajów, globalna rentowność obligacji spadła do najniższego poziomu od 120 lat.

BAML wykorzystał do analizy rentowności obligacji z Wielkiej Brytanii, Australii, Japonii, Szwajcarii, Francji i USA. W ostatnim czasie ceny rentowność obligacji spadała na świecie, bo rosną obawy spowolnienia globalnej gospodarki i reakcji na nie w postaci fali obniżek stóp procentowych. Goldman Sachs uważa jednak, że popyt na obligacje mógł już się wyczerpać.

- W sytuacji kiedy luzowanie polityki przez wiele banków centralnych jest już w cenach, w naszej opinii potrzebne byłoby duże pogorszenia danych gospodarczych aby rajd był kontynuowany – napisali stratedzy banku.

Marko Kolanovic, strateg JP Morgan wskazuje, że rentowność zysków S&P500 wynosi 5,9 proc. wobec 0,59 proc. w przypadku globalnych obligacji 10-letnich. Podkreśla, że tak duża różnica zdarzała się skrajnie rzadko w okresie sięgającym do 1985 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy