Bank centralny Indonezji podjął decyzję ws. stóp procentowych

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 17-09-2020, 14:08

Bank centralny Indonezji pozostawił swoją referencyjną stopę procentową na niezmienionym poziomie przez drugi miesiąc z rzędu. Decyzja była zgodna z oczekiwaniami analityków.

Stopa referencyjna została utrzymana na poziomie 4 pkt. Było to zgodne z oczekiwaniami 27 z 29 ekonomistów ankietowanych przez Bloomberga. Dwaj pozostali przewidzieli kolejną obniżkę.

Dżakarta, stolica Indonezji
fot. Bloomberg

„Bank centralny przyjął strategię, która jest prawie w całości ukierunkowana na synergię i koordynację z działaniami rządu w celu wspierania wzrostu gospodarczego” – stwierdzono w oświadczeniu.

Po ogłoszeniu tej decyzji rupia zyskała 0,07 proc. w stosunku do dolara, a indonezyjskie akcje odrobiły straty i zamknęły się ze wzrostem o 0,4 proc. Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych pozostała w dużej mierze niezmieniona.

Indonezyjska waluta znalazła się ostatnio pod presją po przedstawieniu w parlamencie projektu ustawy wzywającej do wprowadzenia zmian w banku centralnym, które skutecznie osłabiłyby jego autonomię.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane