Bank Japonii zapewni gospodarce płynność

Przemek Barankiewicz
20-03-2002, 11:04

Bank Japonii nie zmienił założeń polityki pieniężnej. Władze monetarne zapowiedziały jednak, że zapewnią płynność finansową na rynku przed kończącym się za dwa tygodnie rokiem obrotowym. Bank centralny oparł się więc naciskom polityków, którzy skłaniają go do dalszego poluzowania polityki monetarnej.

Oznaki ożywienia gospodarczego gospodarki Kraju Kwitnącej Wiśni są na razie niewielkie, ale indeks giełdy tokijskiej wzrósł w ciągu ostatniego miesiąca o ponad 20 proc. Większość spółek japońskich kończy rok obrotowy 31 marca. Od kwietnia obowiązywać będą nowe regulacje księgowe, zmuszające spółki do wyceniania posiadanych papierów po cenach rynkowych. Może to doprowadzić to drastycznego pogorszenia wyników japońskich spółek w tym roku, dlatego działania Banku Japonii, zmierzające do stabilizacji rynku finansowego w przeddzień zmian są niezwykle istotne.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Bank Japonii zapewni gospodarce płynność