Bank: JSW i tak zabraknie

opublikowano: 09-03-2016, 22:00

Robert Maj, analityk Haitong Banku, szacuje, że nawet po sprzedaży PEC, co może przynieść 200 mln zł, obniżeniu kosztów o 10 proc. i zmniejszeniu nakładów inwestycyjnych o 130 mln zł Jastrzębskiej Spółce Węglowej zabraknie w tym roku 530 mln zł.

— Wygląda na to, że niezbędne będą dalsze dezinwestycje. Według wiceministra energetyki Grzegorza Tobiszowskiego, spółka może w tym roku potrzebować około 1 mld zł i może dojść do sprzedaży także jej koksowni, spółki energetycznej SEJ lub niektórych kopalni węgla kamiennego — napisał w raporcie Robert Maj. Specjalista podniósł wycenę akcji spółki z 12,16 do 12,98 zł, ale przyczyną są tylko zmiany długoterminowych założeń co do kursów walut. Rekomendacja brzmi „neutralnie”. W ubiegłym tygodniu analitycy Societe Generale podnieśli wycenę akcji górniczej spółki z 8 do 9 zł. Bartłomiej Kubicki, autor rekomendacji, dostrzega wciąż słabe perspektywy rynku węgla i dodaje, że proste działania oszczędnościowe zostały już wykonane, a głębsza restrukturyzacja będzie dużym wyzwaniem. Specjalista przewiduje wysokie potrzeby kapitałowe spółki w latach 2016 i 2017, ale podkreśla, że ratunkiem dla wyceny jest obecność skarbu państwa w akcjonariacie. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane