Bank Światowy apeluje o inwestowanie w młodzież

(Paweł Kubisiak)
16-09-2006, 15:44

Kraje rozwijające się winny pilnie inwestować w młode pokolenie - wynika z dorocznego raportu Banku Światowego.

Kraje rozwijające się winny pilnie inwestować w młode pokolenie, co może stać się receptą na zwiększenie tempa rozwoju i ograniczenie ubóstwa - wynika z opublikowanego w sobotę dorocznego raportu Banku Światowego.

Liczba młodych ludzi - w wieku 12-24 lat - w krajach rozwijających się wynosi obecnie 1,3 miliarda i stale rośnie; jednocześnie ci sami młodzi ludzie stanowią niemal połowę bezrobotnych na świecie - głosi raport. Młode pokolenie jest jednak dużo zdrowsze i lepiej wykształcone od poprzednich generacji. To najlepszy moment, by inwestować w edukację, ochronę zdrowia i szkolenia zawodowe. Niewykorzystanie istniejącej obecnie szansy prowadzić bowiem może do wzrostu nastrojów rozgoryczenia i fali niepokojów społecznych - ostrzega Bank Światowy.

Autorzy raportu wskazują m.in. na olbrzymie znaczenie szkolnictwa podstawowego - szacuje się bowiem, że na świecie ponad 130 milionów ludzi w wieku 15-24 lat nie umie czytać i pisać.

Ponad 300 tysięcy pozbawionych szans rozwoju, rozgoryczonych i niewykształconych małoletnich uczestniczy dziś z bronią w ręku w konfliktach zbrojnych na świecie - podano w raporcie Banku. "Dobra informacja i system zachęt mogą sprawić, że podejmą inną decyzję" - piszą autorzy opracowania.

PAP/AP,Kyodo

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Bank Światowy apeluje o inwestowanie w młodzież