"Bank Światowy może przyspieszyć pomoc dla Ukrainy"

KŁ, Bloomberg
opublikowano: 16-03-2014, 19:16

Prezes Banku Światowego, Jim Yong Kim, powiedział, że postanowienie przeprowadzenia reform gospodarczych przez ukraiński rząd pomoże przyspieszyć pożyczkodawcy uruchomienie pomocy w wysokości 3 mld USD, informuje Bloomberg.

Kim, który spotkał się w tym tygodniu w Waszyngtonie z premierem Ukrainy Arsenijem Jaceniukiem, powiedział, że Ukrainie nie będzie łatwo przeprowadzić przyrzeczone zmiany.

- Nawet w obliczu tych wszystkich politycznych trudności zamierzają dokonać takich zmian jak zniesienie subsydiów paliwowych. Czujemy, że idą na przód, zatem i my będziemy w stanie ruszyć w miarę szybko, jeśli w dalszym ciągu będą przeprowadzać reformy, do których się zobowiązali – powiedział Kim w rozmowie z Bloombergiem.

Jaceniuk, który liczy na finansową pomoc Zachodu, w tym 15 mld USD od Międzynarodowego Funduszu Walutowego, obiecał “prawdziwe reform” mające ustabilizować gospodarkę cierpiącą z powodu słabej waluty i rosnącego deficytu budżetowego.

Jim Yong Kim, fot. Bloomberg
Jim Yong Kim, fot. Bloomberg
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, Bloomberg

Polecane