Bank żąda spłaty od Indaty

opublikowano: 06-03-2018, 17:32
aktualizacja: 06-03-2018, 17:37

BGŻ BNP Paribas wezwał Indatę i jej spółkę zależną Indata Cities do spłaty zadłużenia w wysokości 4,75 mln zł, wynikającego z wielocelowej linii kredytowej.

W przypadku braku spłaty bank zapowiedział działania windykacyjne.

"W związku z otrzymanym wezwaniem zarząd spółki informuje, że prowadzi prace, które mają doprowadzić do zawarcia porozumienia z instytucjami finansowymi,  umożliwiającego finansowanie działalności firmy na optymalnym poziomie" - podała Indata.

Jak dodano, w spółce trwa audyt., który ma na celu weryfikację strategii realizowanej przez poprzedni zarząd, jak również kondycji finansowej spółki. Audyt powinien zakończyć się w pierwszym półroczu 2018 r.

"Obecny Zarząd rozważa różne scenariusze działania w tym prawne, które mają zapewnić stabilizację Spółki w okresie długoterminowym, dalsze możliwości rozwoju Spółki, a także ochronę jej najważniejszych aktywów. Zarząd podkreśla także, że w tym kontekście prowadzonych obecnie intensywnych prac reorganizacyjnych przez obecny Zarząd Spółki, wczorajsza decyzja członków Rady Nadzorczej o rezygnacji jest dla Zarządu zaskoczeniem. Spółka oświadcza, że dochowa należytej staranności, by zostali powołani nowi członkowie Rady Nadzorczej i niezwłocznie zwoła NWZA" - dodano.

Wczoraj o rezygnacji z pełnionych funkcji poinformowało pięciu członków rady nadzorczej - Kamil Gemra, Piotr Smagała, Piotr Adamczyk, Paweł Moskała i Paweł Miller.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Bank żąda spłaty od Indaty