Banki chcą spłaty od Kolastyny

GN
opublikowano: 02-02-2010, 00:00

W reakcji na wniosek o upadłość BRE Bank I Pekao Bank Hipoteczny wypowiedziały kredyty na 17,3 mln zł.

W reakcji na wniosek o upadłość BRE Bank I Pekao Bank Hipoteczny wypowiedziały kredyty na 17,3 mln zł.

Kosmetyczna grupa jest w coraz trudniejszej sytuacji. Wczoraj banki wypowiedziały spółce umowy kredytowe. BRE Bank wypowiedział cztery umowy, z których należności opiewają na 15,1 mln zł. Pekao Bank Hipoteczny wypowiedział umowę o wartości 2,2 mln zł. W sumie spółka jest winna tym bankom 17,3 mln zł. Banki przez wiele miesięcy negocjowały z Kolastyną, ale złożony 20 stycznia przez zarząd wniosek o upadłość z możliwością zawarcia układu i zajęcie przez komornika rachunku bankowego spółki zmusiły je do wypowiedzenia umów .

Mimo że spółka od dłuższego czasu boryka się z kłopotami finansowymi, wniosek zarządu o upadłość układową był dla rynku zaskoczeniem. W dniu komunikatu kurs spadał o 24 proc. Jeszcze w połowie grudnia nic bowiem nie wskazywało na to, że spółka jest w tak dramatycznej sytuacji. Może poza tym, że rodzina Grzegorzewskich, która założyła i przez wiele lat kierowała spółką, zrezygnowała z zasiadania w radzie nadzorczej. Ich miejsce zajęli przedstawiciele DM IDMSA, który wcześniej w emisji prywatnej objął pakiet około 10 proc. akcji i stał się pełnomocnikiem dysponującym prawem głosu z 10 proc. akcji należących do Grzegorzewskich.

— Potrzebne jest nowe spojrzenie. Wyniki spółki są bardzo słabe, a to one są dla mnie najważniejsze. Teraz to IDMSA bierze odpowiedzialność za spółkę — tłumaczył na łamach "Pulsu Biznesu" Andrzej Grzegorzewski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GN

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane