Banki dołączyły do liderów wzrostów

Marek Druś
07-12-2001, 00:00

Giełdy europejskie w zdecydowanej większości notowały wczoraj przewagę strony popytowej, a ta w przeciwieństwie do poprzedniej sesji objęła swym zasięgiem znacznie więcej branż.

Dużym popytem cieszyły się banki, m.in. Bayerische Hypo-Und Vereinsbank, Societe Generale i ING Groep. Wzrost ceny tego ostatniego wiąże się z zapowiedzią zmniejszenia zatrudnienia w amerykańskim oddziale spółki o 1,6 tys. pracowników.

Na londyńskim parkiecie wyraźnie zdrożały papiery spółki Prudential. Analitycy Morgan Stanley Dean Witter podnieśli rekomendację akcji ubezpieczyciela do „zdecydowanie kupuj”.

Drożały udziały Alcatela, który poinformował o sprzedaży 3,8 mln udziałów Thomson Multimedia. W górę poszedł kurs Philips Electronics i Siemensa.

Na wartości zyskiwała też cena papierów spółek EADS i BAE Systems, udziałowców Airbus SAS. To skutek informacji o podpisaniu wartego ponad 3,5 mld USD kontraktu na dostawę 15 samolotów koncernu dla Lufthansy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Banki dołączyły do liderów wzrostów