Banki podnoszą oprocentowanie lokat i rachunków

opublikowano: 05-01-2022, 12:47

Co drugi bank poprawił w ostatnim miesiącu ofertę dla oszczędzających – wynika z danych zebranych przez HRE Investments.

Górną granicę oprocentowania stanowi 3 proc. i są to propozycje limitowane - skierowane najczęściej do nowych klientów i z ograniczeniem kwoty, którą można zdeponować.

Standardem są jednak wciąż lokaty z oprocentowaniem w wysokości poniżej 1 proc.

“Już niedługo ta granica zostanie jednak przekroczona. Mało tego, jeśli zgodnie z rynkowymi przewidywaniami faktycznie podstawowa stopa procentowa dojdzie do poziomu 3,5 – 4,0 proc., to i przeciętne oprocentowanie bankowych lokat może zacząć w końcu wynosić około 2 proc. Do takich zmian droga jest jednak jeszcze daleka. Jest to raczej perspektywa końcówki 2022 roku lub dopiero roku 2023 – oczywiście o ile bieżące prognozy się sprawdzą. A trzeba pamiętać, że w ostatnich miesiącach czy tygodniach, rynkowe przewidywania mogą się zmieniać jak w kalejdoskopie”- napisali w opracowaniu Bartosz Turek i Oskar Sękowski z HRE Investments.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane