Banki w centrum uwagi

Konrad Białas, Alior Bank
opublikowano: 08-01-2013, 00:00

Komentarz walutowy

Wczoraj przed otwarciem można było oczekiwać, że optymistyczne nastroje z piątku, wywołane serią dobrych danych z gospodarki USA, uda się przenieść na nowy tydzień, jednak po weekendzie górę wzięła ostrożność inwestorów, czy przyszłość nie przyniesie niespodzianek. Ten tydzień obfituje w posiedzenia władz monetarnych (Rada Polityki Pieniężnej, Bank Anglii, Europejski Bank Centralny), więc inwestorzy wolą poczekać i w rezultacie w poniedziałek na rynku walutowym panował marazm.

Inwestorzy podjęli próbę podbicia kursu EUR/USD ponad 1,3050, jednak wahania nie wykraczały poza piątkowy zakres zmienności, czyli 1,3000-3090. Spekulacje na temat tego, czy EBC w czwartek zasygnalizuje gotowość do cięcia stóp procentowych ciążą euro, jednak na rynku widać zakusy, by wyprowadzić kurs EUR/USD w kierunku 1,3150. Złoty czeka natomiast na decyzję RPP i do tego czasu kurs względem euro powinien utrzymywać się w konsolidacji poniżej 4,12 zł za euro. Po decyzji niewykluczone jest jednak osłabienie do 4,15 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Konrad Białas, Alior Bank

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu