Banki w USA dostaną 1,5 bln USD

WST, Bloomberg
opublikowano: 10-02-2009, 18:04

W przedstawionym dzisiaj przez Timothy Geithnera, sekretarza skarbu planie ratunkowym, zapowiedziano, że sektor finansowy otrzyma 500 mld USD od amerykańskiego rządu. Z kolei Rezerwa Federalna dołoży do tego 1 bln USD.

W planach jest skupienie od banków toksycznych aktywów. Zająć ma się tym Departament Skarbu wspólnie z Rezerwą Federalną, FDIC oraz prywatnymi inwestorami poprzez utworzony specjalnie w tym celu podmiot Public Private Investment Fund.

Geithner poinformował również, że Fed rozszerzy wartosć projektu TALF (Term Asset-Backed Securities Loan Facility) z 200 mld do 1 bln USD. Obejmuje on roczne pożyczki z ograniczoną odpowiedzialnością kredytobiorcy dla posiadaczy papierów z ratingiem co najmniej AAA, zabezpieczanych kredytami konsumenckimi i dla małych przedsiębiorstw. Środki pochodzić mają z drugiej transzy tzw. Planu Paulsona (TARP). Jednocześnie do nowego programu mogą zostać włączone pożyczki z zabezpieczeniem nieruchomościami mieszkaniowymi i komercyjnymi.

Publikacja szczegółów planu wywołała konsternację na Wall Street doprowadzając do gwałtownych spadków indeksów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Banki / Banki w USA dostaną 1,5 bln USD