Banki wyróżnione przez analityków

JI
opublikowano: 03-10-2011, 00:00

Wariant neutralny*

ING Bank Śląski

Małgorzata Kołakowska

prezes

Analitycy: Relatywnie niski wskaźnik kredytów do depozytów daje nadzieję na dalszy wzrost biznesu; planowany split akcji daje nadzieję na zwiększenie płynności.

PKO BP

Zbigniew Jagiełło

prezes

Analitycy: Wysokie rezerwy z lat poprzednich ograniczają niebezpieczeństwo kolejnych odpisów i pogorszenie się wyników finansowych.

BRE Bank

Cezary Stypułkowski

prezes

Analitycy: Wskaźnik ceny do zysku na poziomie 10,3 jest najniższym wśród dużych banków na GPW; może pochwalić się w tym roku wyższymi, niż oczekiwano, wynikami finansowymi.

*niewielki spadek aktywności gospodarczej, wzrost PKB w 2012 r. na poziomie 3 proc.

Wariant pesymistyczny*

Bank Handlowy

Sławomir Sikora

prezes

Analitycy: Konserwatywne podejście do działalności kredytowej może być plusem w przypadku pogorszenia koniunktury; dotychczasowa polityka głównego akcjonariusza daje perspektywę wypłaty kolejnej wysokiej dywidendy.

Pekao

Luigi Lovaglio

prezes

Analitycy: Główny beneficjent szybko przyrastających wolumenów po stronie kredytów korporacyjnych; ze względu na minimalne zaangażowanie w kredyty walutowe jest odporny na ryzyko związane z silnym frankiem szwajcarskim.

* bessa na GPW, pogorszenie wyników finansowych banków w 2012 r. o 10-15 proc.

Wariant spekulacyjny

Kredyt Bank

Maciej Bardan

prezes

Analitycy: Spośród dwóch banków wystawionych na sprzedaż w przypadku Kredyt Banku istnieje znacznie większa szansa, iż nowy inwestor będzie musiał ogłosić wezwanie po cenie znacznie przekraczającej obecną wycenę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu