Banki zablokowały konta Huty Katowice

Maciej Zbiejcik
opublikowano: 20-09-2001, 00:00

Banki zablokowały konta Huty Katowice

Wczoraj po południu banki zablokowały konta Huty Katowice, która jest im winna 300 mln zł. Według jednego z członków ministerialnego zespołu, szukającego rozwiązań dla zagrożonej upadłością spółki banki nie rozpoczęły windykacji. Teraz czekają na szczegóły złożonych im w środę przez resort skarbu propozycji w sprawie restrukturyzacji kredytu. Dziś ma odbyć się spotkanie w tej sprawie.

Prawdopodobnie propozycje przedstawione bankom zmierzają do jednorazowej spłaty całości kredytu z 35-proc. dyskontem. Byłoby to możliwe po dokapitalizowaniu przez Skarb Państwa TF Silesia, pomagającego w bieżącym finansowaniu huty.

Dokapitalizowanie miałoby mieć formę wniesienia do Silesii akcji spółek, wartości około 200 mln zł. Banki chcą jednak gwarancji, że za propozycjami pójdą konkretne decyzje rządowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maciej Zbiejcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Banki zablokowały konta Huty Katowice