Banki zablokowały spółce Kopex dostęp do kredytów

opublikowano: 26-02-2016, 17:20

ING Bank Śląski i PKO BP wysłały do Kopeksu pisma informujące o naruszeniu przez spółkę warunków umów kredytowych.

Chodzi o tzw. kowenanty, określające poziom wskaźników zadłużenia, które po przekroczeniu wyznaczonej bariery skutkują w przypadku umowy z ING odmową uruchomienia wszystkich z udostępnionych produktów w ramach limitu kredytowego, odmową realizacji złożonych, a nie zrealizowanych zleceń oraz odmową realizacji nowych zleceń i obniżenie ze skutkiem natychmiastowym kwoty dostępnego limitu kredytowego.

Zobacz więcej

Bogusław Bobrowski

WM, Puls Biznesu

PKO BP ograniczył natomiast kwotę postawionego do dyspozycji emitenta limitu do kwoty jego aktualnego wykorzystania i tymczasowo wstrzymał możliwość dalszego wykorzystywania udostępnionych na podstawie umowy limitów, deklarując czasowe niepodejmowanie dalszych działań dotyczących ograniczeń co do wysokości i dostępności limitu. Bank jednocześnie wyraził warunkową deklarację niepodejmowania działań związanych z wypowiedzeniem umowy i działań windykacyjnych.

"Zarząd Emitenta zwraca uwagę, iż zablokowanie dostępu do udzielonych kredytów utrudni terminowe regulowanie bieżących zobowiązań Emitenta i jego spółek zależnych" - podał Kopex w komunikacie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu