Bankier.pl współtworzy europejską bazę przetargów

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 19-09-2005, 17:16

Polski portal internetowy Bankier.pl współtworzy europejską bazę przetargów w ramach projektu międzynarodowego systemu informacyjnego o przetargach publicznych ETIS, wspófinansowanego przez Unię Europejską - poinformował portal w poniedziałkowym komunikacie. ETIS ma ułatwić małym i średnim firmom dostęp do pełnej informacji o przetargach.

Polski portal internetowy Bankier.pl współtworzy europejską bazę przetargów w ramach projektu międzynarodowego systemu informacyjnego o przetargach publicznych ETIS, wspófinansowanego przez Unię Europejską - poinformował portal w poniedziałkowym komunikacie. ETIS ma ułatwić małym i średnim firmom dostęp do pełnej informacji o przetargach.

"Po wdrożeniu projektu polscy i europejscy przedsiębiorcy uzyskają dostęp do unikalnej bazy danych na temat aktualnych przetargów publicznych w krajach Unii Europejskiej, co znacznie zwiększy ich szanse na pozyskiwanie nowych kontraktów za granicą" - czytamy w komunikacie.

ETIS ma wystartować na początku 2007 roku, gromadząc informację o co najmniej 75 proc. wszystkich przetargów publicznych w UE. Według informacji, Bankier.pl będzie odpowiadał za dostarczanie i przetwarzanie informacji o przetargach w Polsce oraz stworzenie polskiej części serwisu internetowego o przetargach.

ETIS jest w 50 proc. współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu e-Content. UE zadecydowała o przeznaczeniu 149 mln euro w latach 2005-08 na zwiększenie dostępności i użyteczności treści prezentowanych w sieci, a także przełamanie barier geograficznych i językowych w tym zakresie.

Bankier.pl istnieje od 2000 roku; zajmuję się pośrednictwem i doradztwem finansowym przez internet, a także dostarcza informacje gospodarcze. Portal jest odwiedzany miesięcznie przez ok. 670 tys. użytkowników (według badań PBI/Gemius). Jego udziałowcami są: bmp AG (62 proc.) oraz MCI Management (38 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Bankier.pl współtworzy europejską bazę przetargów