Bankowcy chcą być agentami

Grzegorz Nawacki
opublikowano: 16-03-2009, 07:03

Wylali cię z banku? Idź do ubezpieczycieli. Tam nie zwalniają, a bankowców przyjmą z otwartymi rękami.

Bank BPH - 580, Kredyt Bank - 500, DnB Nord - 200 - to nie liczba złożonych wniosków kredytowych czy pozyskanych klientów, lecz osób, które w tym roku zostaną zwolnione z tych instytucji. Do rachunku trzeba doliczyć kolejne kilkaset, które odejdą z BZ WBK czy PKO BP. Gdzie się podzieje ta rzesza ludzi? Strumień już płynie do towarzystw ubezpieczeniowych. W Ergo Hestii w ciągu ostatnich sześciu miesięcy liczba aplikacji od pracowników banków wzrosła trzykrotnie. Nie tylko tam. Także Generali zauważyło rosnące zainteresowanie pracowników banków.

- Odczuwaliśmy to już w ostatnich dwóch miesiącach 2008 r., ale zjawisko nasila się również ostatnio. Są to głównie pracownicy z działów kredytów i obsługi klienta. Możemy oszacować, że dziś zgłasza się do nas trzy razy więcej kandydatów z sektora bankowości niż średnio w 2008 r. - mówi Katarzyna Rudzka-Kowalska, dyrektor departamentu personalnego Generali.

Ubezpieczyciele mniej odczuwają kryzys finansowy. Poza PZU żadna z firm z branży nie mówi o zwolnieniach, a wiele planuje powiększenie ekipy. Ergo Hestia szuka kilkuset pracowników. Wzrost zatrudnienia w tym roku deklaruje również Maciej Szwarc, szef grupy AXA w Polsce.

Większość szuka ludzi do sprzedaży, bo choć w tym roku dynamika rynku wyhamuje, to rozbudowana sieć zaprocentuje w kolejnych latach Jednak pracowników pozyskują również firmy, które nie mają agentów.

- W marcu zatrudniliśmy ponad 20 osób, wśród nich znaleźli się m.in. konsultanci call center, specjaliści obsługi klienta oraz do likwidacji szkód. Nie wykluczamy zwiększenia zatrudnienia w kolejnych miesiącach, waz z dalszym rozwojem biznesu - mówi Rafał Karski, dyrektor marketingu Liberty Direct, firmy, która sprzedaje polisy przez internet i telefon.

I tu pojawia się pierwszy zgrzyt. Nie wszyscy byli bankowcy marzą o pracy w sprzedaży.

Więcej w poniedziałkowym "Pulsie Biznesu".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Nawacki

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Banki / Bankowcy chcą być agentami