Bankowy sandbox innowacji

Anna Bełcik
opublikowano: 22-05-2018, 22:00

PKO BP tworzy własny program akceleracji start-upów i już teraz otwiera swoje API dla deweloperów.

Dostęp do zasobów informatycznych, danych bankowych i biznesowe wsparcie — taki pakiet zaoferuje młodym przedsiębiorcom, fintechom i programistom PKO Bank Polski. Rozszerza on swoje działania akceleracyjne, realizowane dotychczas w „Let's fintech with PKO Bank Polski” wspólnie z MIT Enterprise Forum w ramach ScaleUp — programu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Teraz wprowadza niezależną ścieżkę z naborem ciągłym.

— Otwieramy się na polskie i zagraniczne fintechy. Najciekawsze z naszego punktu widzenia projekty będziemy chcieli „wyskalować” i zintegrować z naszą wewnętrzną strukturą lub bezpośrednio włączyć do oferty. Liczymy zwłaszcza na rozwiązania, które mogłyby usprawnić obsługę klienta, zwiększyć efektywność banku w zakresie big data, ale jesteśmy otwarci również na innowacje technologiczne, które mogą zupełnie zmienić nasze podejście do bankowości — zaznacza Grzegorz Pawlicki, dyrektor biura innowacji i doświadczeń klienta w PKO BP.

Bank zaoferuje start-upom infrastrukturę informatyczną, dostęp do cloud computingu i otwarte API, które firmy będą mogły wykorzystać do kreowania nowych usług dla klientów banku, jak i dla własnych odbiorców.

— Udostępnienie API niebawem wymusi na nas dyrektywa PSD2, która nakazuje bankom stworzenie punktów dostępu do danych — zarówno fintechom, jak i dużym firmom. Działanie to umożliwi im pracę na danych dotyczących np. transakcji i płatności. Firmom biorącym udział w akceleratorze zamierzamy udostępnić przeznaczone do tego specjalne narzędzie deweloperskie, które pozwoli na wspólne tworzenie nowych produktów i usług dla naszych klientów, wychodząc także poza szablony PSD2 — dodaje Piotr Helbich, dyrektor biura kart i płatności w departamencie produktów klienta indywidualnego PKO BP. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Bankowy sandbox innowacji