Bardzo mała rewolucja

MIB
19-03-2010, 09:06

W magazynach drgnęło, a dokładnie w magazynowych prognozach. W najnowszym raporcie o rynku nieruchomości "Marketbeat — wiosna 2010" eksperci firmy Cushman Wakefield poddali analizie rynek powierzchni biurowych, handlowych, magazynowych, hotelowych i mieszkaniowych oraz rynek inwestycyjny w Polsce w 2009 r.

Zasoby nowoczesnych magazynów w Polsce wynosiły na koniec 2009 r. ponad 6 mln mkw. Zgodnie z przewidywaniami przyrost podaży wyhamował. Do użytku oddano około 857 tys. mkw. nowej powierzchni, zaś bez najemców pozostawało blisko 1 mln mkw. wolnej powierzchni magazynowej — najwięcej w Warszawie i na Górnym Śląsku. Popyt w 2009 r. zmniejszył się dwukrotnie w stosunku do roku poprzedniego i wyniósł 765 tys. mkw. Jednak sytuacja na rynku najmu nowoczesnej powierzchni magazynowej powoli się poprawia. Tomasz Mika, Starszy Negocjator z Działu Powierzchni Magazynowych Cushman Wakefield, uważa, że w 2010 r. liczba transakcji nieznacznie wzrośnie choć daleko jej będzie do poziomu z lat 2007-2008. Większość nowo powstających magazynów to obiekty budowane na zamówienie i dostosowane do wymagań klienta, ale pojawią się również inwestycje spekulacyjne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Bardzo mała rewolucja