Czytasz dzięki

Bardzo negatywna rekomendacja dla KGHM

opublikowano: 27-03-2018, 09:57
aktualizacja: 27-03-2018, 10:07

Paweł Puchalski, kierownik działu analiz DM BZ WBK, obniżył z "kupuj" do "sprzedaj" rekomendację dla akcji KGHM, a cenę docelową wyznaczył na 59 zł - to o 35 proc. mniej niż wynosi obecny kurs spółki na GPW.

Rekomendacja została wydana 19 marca o godz. 8.32.

Zobacz więcej

KGHM logo

REUTERS_Kacper Pempel_Forum

"KGHM we wszystkich segmentach ma problemy z wolumenami: w Polsce związane są z przeciągającą się awarią w hucie, powoli kończą się wolumeny w KGHMI, a od II połowy 2019 r. prawdopodobne wyczerpią się złoża molibdenu w kopalni Sierra Gorda. Oprócz tego przewidujemy, że spółce grozi silny wzrost kosztów operacyjnych, ponieważ wzrost wynagrodzeń w Polsce i Chile, rosnące ceny elektryczności i stali oraz usług obcych mogą wywrzeć silny negatywny wpływ na wyniki i wycenę. Cena miedzi co prawda przez 5 miesięcy pozostaje bez zmian, ale cena srebra denominowana w złotych (kluczowa dla wyników KGHM) od października 2017 r. spadła o 10%. Co gorsza, w naszej opinii niedawne wypowiedzi polskiego Ministra Energii sugerują, że KGHM (największy konsument energii elektrycznej w Polsce) może wziąć udział w krajowym programie jądrowym, przez co obniżamy nasze prognozy dywidendy do zera od roku 2019" - napisano w uzasadnieniu.

Artykuł jest streszczeniem raportu, dostępnego w załączniku.

 KGHM raport BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane