Barroso: budżet UE możliwy do końca roku

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 08-12-2005, 20:51

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso powiedział w czwartek w wywiadzie dla francuskiej telewizji iTelevision, że wierzy w możliwość przyjęcia unijnego budżetu przed końcem tego roku.

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso powiedział w czwartek w wywiadzie dla francuskiej telewizji iTelevision, że wierzy w możliwość przyjęcia unijnego budżetu przed końcem tego roku.

    Barroso wypowiedział się w iTelevision po spotkaniu z przedstawicielami władz Francji, zachęcając 25 członków Unii do "uczynienia kilku gestów" w celu osiągnięcia porozumienia w kwestii budżetu.

    "Sądzę, że to możliwe" przed końcem roku - powiedział Barroso.

    Niepowodzenie w uzgodnieniu budżetu Unii na lata 2007-2013 grozi, jak pisze Associated Press, paraliżem organizacji. Brak porozumienia w tej sprawie podczas szczytu w Brukseli 15 i 16 grudnia może pogrążyć Unię w długotrwałym kryzysie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane