Barroso: UE odkłada rozmowy z Rosją o partnerstwie

PAP
opublikowano: 01-09-2008, 20:05

Unia Europejska postanowiła odroczyć najbliższe spotkania, podczas których miała być negocjowana umowa o ściślejszym partnerstwie z Rosją - potwierdził w poniedziałek przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso po nadzwyczajnym szczycie UE na temat Gruzji.

"Dopóki nie dojdzie do wycofania wojsk (rosyjskich), wszelkie spotkania na temat umowy o partnerstwie są odroczone" - oświadczył Barroso na konferencji prasowej w Brukseli.

Wcześniej prezydent Francji Nicolas Sarkozy zapowiedział, że w oczekiwaniu na wypełnienie przez Rosję postanowień sześciopunktowego planu pokojowego Unia "odkłada wszystkie dyskusje o strategicznym partnerstwie z Rosją".

Barroso potwierdził, że delegacja UE na czele z prezydentem Francji Nicolasem Sarkozym uda się 8 września do Moskwy, a następnie do Tbilisi. W jej skład wejdzie także szef unijnej dyplomacji Javier Solana.

Najbliższe spotkanie w sprawie nowej umowy o partnerstwie UE- Rosja miało się odbyć 15 września w Brukseli.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Barroso: UE odkłada rozmowy z Rosją o partnerstwie