Bass: w 2020 roku stopy znów będą bliskie zera

opublikowano: 05-03-2019, 12:10

W 2020 roku stopy procentowe znów będą bliskie zera, bo USA oraz reszta świata znajdą się w recesji, prognozuje znany inwestor Kyle Bass, twórca Hayman Capital Management.

Bass ujawnił, że jego fundusz inwestuje w obligacje. Jest przekonany, że działania stymulacyjne zastosowane przez administrację Donalda Trumpa będą dawały coraz mniejsze efekty w miarę upływu obecnego roku. Brak fiskalnej stymulacji i wynikające z niego pogorszenie koniunktury może zmusić Fed do rozpoczęcia obniżek stóp. 

- Azja południowo-wschodnia zmierza do recesji w 2019 roku. Europa także zmierza do recesji w tym roku – powiedział Bass w CNBC. – Świat nie będzie w recesji, a USA nadal będą rosły – dodał.

Szef Hayman Capital Management uważa, że wynikiem recesji i braku stymulacji fiskalnej będzie małe „cofnięcie się” rynku akcji w USA w 2020 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy