Bauer zainwestuje 40 mln zł

opublikowano: 27-01-2012, 00:00

Firma rozbuduje drukarnię i utrzyma 410 etatów w kamiennogórskiej strefie. Nowy projekt ma też Weber Hydraulika.

Niemiecki akcent na początek roku. BDN, drukarnia w Wykrotach w gminie Nowogrodziec, która należy do Heinza Bauera, będzie się rozbudowywać. Wyda co najmniej 40 mln zł.

— Dla nas niezwykle istotne jest, że inwestor zobowiązał się do utrzymania co najmniej 410 pracowników do 2018 r. W pierwszym zezwoleniu firma deklarowała zatrudnienie 109 pracowników. Nowy projekt świadczy, że klimat inwestycyjny jest dobry — mówi Iwona Krawczyk, prezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości w Kamiennej Górze.

Niemiecka grupa ma jeszcze jedną drukarnię — w Ciechanowie. Działa ona od 1997 r., jest drugą co do wielkości drukarnią wklęsłodrukową w Europie Środkowej. Pracuje w niej 312 osób.

Drukarnia też znajduje się w specjalnej strefie ekonomicznej: warmińsko-mazurskiej.Została rozbudowana za 80 mln zł w 2008 r. Dzięki temu moce wzrosły o 60 proc., a zatrudnienie zwiększyło się z 310 do 460 osób.

Zezwolenie dla BDN to pierwsze wydane w tym roku w strefie, ale już wiadomo, że również drugie będzie duże. — To będzie także reinwestycja i też w Wykrotach. Weber Hydraulika, firma z kapitałemniemieckim, zainwestuje 30 mln zł — zapowiada Iwona Krawczyk.

Dodaje, że w pierwszym kwartale kamiennogórska strefa może wydać jeszcze jedno zezwolenie. Przez cały 2011 r. zezwoleń było 6. Firmy obiecały w nich 260 etatów i 65 mln zł inwestycji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane