Bawaria pozywa Volkswagena

opublikowano: 02-08-2016, 14:17

Władze niemieckiego landu Bawaria pozwą koncern Volkswagen za szkody spowodowane przez skandal związany z fałszowanie danych o emisji spalin w silnikach diesla, donosi Reuters, powołując się na lokalne ministerstwo finansów.

Bawarski państwowy fundusz emerytalny dla urzędników stracił bowiem przynajmniej 783,58 tys. USD po tym jak wycena akcji Volkswagena zapikowała w reakcji na ujawnioną 18 września 2015 r. informację, że producent samochodów wprowadzał w błąd poprzez fałszowanie wyników testów amerykańskiego nadzorcę.

Volkswagen, silnik
Volkswagen, silnik
Bloomberg

Bawaria, która jest miejscem siedzib takich firm jak choćby BMW, Siemens czy Allianz będzie pierwszym z 16 niemieckich krajów federalnych, który podjął prawne działania przeciwko koncernowi Volkswagen w związku z aferą spalinową.

Według agencji DPA, fundusz złoży pozew przeciwko producentowi we wrześniu w regionalnym sądzie w Braunschweig w pobliżu kwatery głównej Volkswagena mieszczącej się w Wolfsburgu.

Tymczasem we wtorek rano na rynek dotarła informacja, że władze Korei Południowej zawiesiły sprzedaż aut marki VW i nałożyły na firmę wysokie grzywny (czytaj>>VW zablokowany w Południowej Korei)

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane