Bayer drożeje najmocniej od dekady

opublikowano: 09-08-2019, 11:23

Akcje niemieckiego koncernu Bayer drożeją o ponad 10 proc. po doniesieniach agencji Bloomberg, że zaproponował wypłatę 8 mld USD ugody mającej zakończyć sprawę środka chwastobójczego Roundap.

Wiadomość o propozycji ugody nie jest oficjalna. Bloomberg powołał się na anonimowe źródła, według których niemiecki koncern zaoferował 6-8 mld USD za zakończenie obecnych i przyszłych spraw związanych z Roundupem, ale prawnicy domniemanych ofiar środka szacują roszczenia na ponad 10 mld USD.

Notowania akcji Bayer w czwartek i piątek
Zobacz więcej

Notowania akcji Bayer w czwartek i piątek

W USA wytoczono ponad 18 tys. spraw w związku z domniemanym szkodliwym wpływem Roundupu na zdrowie użytkowników. Środek chwastobójczy produkowany jest przez amerykańską firmę Monsanto, którą Bayer przejął w 2018 roku. Wartość rynkowa niemieckiej spółki spadła o ponad jedną trzecią od sierpnia ubiegłego roku kiedy sąd w Kalifornii w pierwszym procesie w sprawie Roundupu uznał, że  Monsanto powinno informować o ryzyku choroby nowotworowej związanym ze stosowaniem środka chwastobójczego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy