Bayer wyprodukuje szczepionkę CureVac

ARŻ, Reuters
opublikowano: 01-02-2021, 14:28

Bayer zgodził się wyprodukować eksperymentalną szczepionkę przeciwko koronawirusowi stworzoną przez CureVac, aby przyspieszyć jej wdrażanie na rynek, gdy Unia Europejska stara się o zmaksymalizowanie dostaw, pisze Reuters.

Bayer
Bayer
Krisztian Bocsi

Duzi producenci leków zapewniają możliwość zwiększenia podaży, której brakuje mniejszym firmom, ponieważ nowe warianty zagrażają skuteczności istniejących zastrzyków. Moce produkcyjne firmy Bayer rozszerzają obecny pakt z CureVac w sprawie dopuszczenia do obrotu i globalnej dystrybucji i zaczną przynosić rezultaty pod koniec roku.

To posunięcie nie przyniesie natychmiastowych efektów, chociaż to umiarkowanie dobra wiadomość dla Europy po tygodniu chaosu wokół jej programu. Kontrowersje nasiliły się po tym, gdy Komisja Europejska zagroziła ograniczeniem eksportu szczepionek w odpowiedzi na wiadomość, że AstraZeneca nie zdoła osiągnąc celów dostawy.

Bayer spodziewa się, że w przyszłym roku będzie w stanie wyprodukować 160 mln dawek szczepionki CureVac. Akcje koncernu wzrosły o 1,1 proc. na giełdzie we Frankfurcie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane