BBC: VW oszukiwał także w Europie

opublikowano: 23-11-2015, 14:09

Test laboratoryjny przeprowadzony dla programu BBC Panorama pokazał, że auta Volkswagena z silnikami diesla mogły fałszować także europejskie testy emisji spalin.

W autach Volkswagena w USA specjalne oprogramowanie zaniżało pomiar podczas testu emisji spalin. Autorzy programu BBC po raz pierwszy sfilmowali, jak ono działa podczas testu w akredytowanym laboratorium w Czechach. Sprawdzili pomiar emisji spalin auta volkswagen passat blue motion z silnikiem diesla. Postępując zgodnie z procedurą testową, którą oprogramowanie samochodu jest w stanie rozpoznać, pomiar emisji tlenku azotu w spalinach dał 167 mg/km. Norma Euro 5 to maksymalnie 180 mg/km. Po „oszukaniu” silnika, który nie rozpoznał, że nadal testowana jest emisja, pomiar wyniósł 435 mg/km.

Zobacz więcej

REUTERS_Mal Langsdon_FORUM

Volkswagen informował wcześniej, że 8,5 mln aut w Europie ma oprogramowanie pozwalające na obniżenie pomiaru emisji spalin podczas oficjalnego testu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / BBC: VW oszukiwał także w Europie