BCC: dla firm ważny kurs złotego i polityka

BMK
opublikowano: 06-06-2006, 00:00
Obserwuj w MójPB:

Z sondażu przeprowadzonego pod koniec maja przez Business Centre Club (BCC) wśród 1,4 tys. przedsiębiorców wynika, że wydarzeniami o największym znaczeniu dla warunków prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce są kurs złotego (duży wpływ deklarowało 68,6 proc. badanych, mały — 20 proc.), powstanie koalicji PiS-Samoobrona-LPR (odpowiednio 63,6 proc. i 17,9 proc.) oraz uchwalenie ustawy o CBA (62,9 proc. i 27,1 proc.).

Ponad połowa firm (51,4 proc.) uznała, że zapowiedź obniżenia składki rentowej i na ubezpieczenie zdrowotne (czyli zmniejszenie klina podatkowego) może mieć mały wpływ na ich działalność (37,2 proc. uznała, że wpływ może być duży). Zdaniem autorów sondażu, jest pewne, że znaczenie zapowiadanej zmiany dla obniżenia kosztów pracy będzie znikome, a liczne zapowiedzi zmian w różnych obszarach (w tym w podatkach), które jednak nie przekładają się na konkretne działania, wpływają na dewaluowanie się tych zapowiedzi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BMK

Polecane