BDM poleca akcje Rokity

opublikowano: 27-11-2017, 22:00

Krystian Brymora, analityk DM BDM, podniósł z „akumuluj” do „kupuj” rekomendację dla akcji PCC Rokita.

Specjalista wycenia walory chemicznej spółki na 111 zł, co daje dwucyfrowy potencjał wzrostu notowań. Zdaniem analityka, spółce sprzyja koniunktura na rynku sody kaustycznej, której cena w czwartym kwartale urosła o 40 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem, oraz popyt z branży producentów aluminium i celulozy, przy ograniczonej podaży (głównie z Chin, gdzie zakłady poddawane są kontroli środowiskowej).

— Dodatkowo wymagające przepisy środowiskowe w Europie przyczynią się do zamknięcia około 8 proc. zdolności produkcyjnych w starej technologii. Liczymy, że spółka maksymalnie wykorzysta sprzyjające otoczenie rynkowe rozbudowując moce produkcyjne elektrolizy — mówi Krystian Brymora. Analityk prognozuje, że w tym roku EBITDA spółki wyniesie 254 mln zł, a zysk netto 157,8 mln zl. W 2018 r. ma to być — odpowiednio — 327 oraz 212 mln zł. Krystian Brymora zakłada, że za 2017 r. firma wypłaci 8 zł dywidendy na akcję.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BDM poleca akcje Rokity