BDM zarządza na zlecenie

Michał Śliwiński
17-11-2000, 00:00

BDM zarządza na zlecenie

Beskidzki Dom Maklerski proponuje swoim klientom możliwość powierzenia swoich środków w zarządzanie zatrudnionym tam specjalistom od rynku kapitałowego.

Każdy kto chciałby lokować w ten sposób swoje aktywa ma do wyboru sześć różnych strategii inwestycyjnych, zależnie od ryzyka, jakie jest w stanie zaakceptować. Oprócz standardowych modeli inwestycyjnych, jak bezpieczny, fundamentalny, agresywny, emerytalny czy indywidualny, klienci mogą również wybrać tzw. pakiet neuronowy. Decyzje, jakie podejmowane są w ramach tego modelu, generowane są dzięki sieci neuronowej. Sieć ta za pomocą odpowiedniego oprogramowania wychwytuje sygnały wskazujące na okazje do kupna na danym walorze. Wskaźniki te wychwytywane są za pomocą analizy technicznej i portfelowej. Rola zarządzającego ogranicza się w tym przypadku do nadzoru nad prawidłowym działaniem oprogramowania. Opłata za inwestowanie za pomocą sieci neuronowej wynosi 1 proc. wartości środków kwartalnie i 30 proc. wypracowanego zysku. W ramach bardziej agresywnego zarządzania portfelami klient może zdecydować się na korzystanie z kredytu i inwestowania w kontrakty terminowe, zarówno przy zabezpieczaniu zajętych pozycji, jak i spekulacyjnie.

Michał Śliwiński

m.sliwinski@pulsbiznesu.com.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Śliwiński

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BDM zarządza na zlecenie