Będą konkursy na oficerów LOT-u

Rada nadzorcza chce uzupełnić skład zarządu, który tydzień temu uszczupliła. Marcin Celejewski pozostaje za sterami jako p.o.

Do momentu zamknięcia dzisiejszego wydania „PB” nowa, powołana 18 grudnia rada nadzorcza LOT-u, która tydzień temu zdymisjonowała członków zarządu ds. ekonomiczno-finansowych i operacyjnych, nie ogłosiła decyzji z wczorajszego spotkania. Niewykluczone, że ogłosiła lub w najbliższych dniach ogłosi konkursy na oba wakaty. Marcin Celejewski, członek zarządu ds. handlowych, jest nadal p.o. prezesa. Objął to stanowisko po rezygnacji Sebastiana Mikosza, który uznał, że nie jest w stanie realizować swoich zadań po tym, jak zmieniło się kierownictwo MSP, a nowe nie popierało prowadzonych przez niego negocjacji z potencjalnym inwestorem — amerykańskim funduszem Indigo Partners. Obecny szef polskiego przewoźnika informował niedawno, że szuka już nie inwestora, lecz partnera kapitałowego. W zarządzie pozostała również Monika Kiełtyka-Michna, członek ds. korporacyjnych.

Zobacz więcej

Marcin Celejewski Marek Wiśniewski

W radzie nadzorczej linii znajdują się Andrzej Relidzyński i Agnieszka Rasińska, pracownicy MSP, Andrzej Wysocki, wieloletni pracownik LOT-u, który bez powodzenia startował w konkursie na prezesa, kilku prawników i trzech reprezentantów załogi. W ubiegłym roku LOT po raz pierwszy od siedmiu lat zarobił na lataniu 99,4 mln zł i miał 291 mln zł EBITDA.

W tym wynik powinien oscylować wokół zera. W grudniu kończą się ograniczenia związane z otrzymaniem 527 mln zł pomocy publicznej. Od 2016 r. LOT zapowiada zwiększenie oferty o 40 proc. Uruchomi m.in. połączenie do Luksemburga, Tokio, Seulu, Barcelony, Zurychu, Wenecji, Aten, Nicei, Bejrutu, Lublany, Połągi, Koszyc, Charkowa i Kluż-Napoki. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Będą konkursy na oficerów LOT-u