Będzie nowy wiceminister nadzorujący budownictwo

  • PAP
opublikowano: 01-02-2018, 10:42
aktualizacja: 01-02-2018, 10:44

W Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju będzie nowy wiceminister, który będzie nadzorował obszar budownictwa - mówi PAP szef tego resortu Jerzy Kwieciński. "Przesunięcie zarządzania działem budownictwo do naszego resortu wiąże się bardzo ściśle z priorytetami rządu" - podkreślił.

Kwieciński przypomniał, że "nadzór nad działem budownictwo będzie w naszym resorcie, natomiast bezpośredni nadzór nad realizacją programu Mieszkanie plus, polityką mieszkaniową - w kancelarii premiera". "Zaś estetyką przestrzeni publicznej i ładem przestrzennym zajmie się Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego" - dodał.

"Naszym wspólnym zadaniem jest postawienie na nogi programu Mieszkanie plus. Jak również zmiana otoczenia prawnego dla prowadzenia inwestycji. Chodzi tu między innymi o takie rozwiązania prawne, jak Kodeks urbanistyczno-budowlany, ułatwienia w prowadzeniu inwestycji, czy wykorzystanie takiego narzędzia, jak krajowy zasób nieruchomości" - zaznaczył Jerzy Kwieciński.

Minister pytany, czy w ślad za tym, że do jego resortu trafiła odpowiedzialność za budownictwo, można się spodziewać powołania w MIiR wiceministra, który zajmie się tym obszarem, odpowiedział: "Oczywiście, że będzie nowy wiceminister, który będzie nadzorował obszar budownictwa. Przesunięcie zarządzania działem budownictwo do naszego resortu wiąże się bardzo ściśle z priorytetami rządu. Premier Morawiecki, jak również władze naszego obozu politycznego, bardzo wyraźnie zaznaczyły, że program Mieszkanie plus i działania związane z polepszeniem prowadzenia inwestycji są dla naszego rządu priorytetowe".

Dopytywany, czy ma już kandydata na wiceministra odpowiedzialnego za budownictwo, odparł: "Tak, ale czekam w tej chwili na zatwierdzenie tej kandydatury".

fot. Piotr Mecik/FORUM
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane